۹۰۹ هزار گردشگر داخلی و ۱۴۲ گردشگر خارجی از جاذبه‌های همدان بازدید کردند

0 1

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: ۹۰۹ هزار نفر گردشگر داخلی و ۱۴۲ گردشگر خارجی از جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند.

محسن معصوم‌علیزاده با اشاره به آمار بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از جاذبه‌های گردشگری استان در بازه زمانی ۲۶ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ افزود: در این مدت ۹۷ هزار نفر نیز در مراکز اقامتی همدان اسکان داده شدند.

او با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور گردشگران در هفته آینده و ایام عید فطر در همدان باشیم، تصریح کرد: هر ساله همدان در این ایام به علت نزدیکی به پایتخت شلوغ می‌شود که امیدواریم امسال شاهد حضور گردشگران بیشتری نسبت به سنوات گذشته باشیم و در تلاش هستیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.

معصوم­علیزاده افزود: امسال به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران تعداد نظارت بر تأسیسات گردشگری توسط کارشناسان این اداره‌کل افزایش چشمگیری داشته است. تعداد بازدید‌های نظارتی تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان اداره‌کل و شهرستان‌ها از ابتدای آغاز طرح تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳، ۴۲۶ مورد بوده که نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. 

 او از تداوم خدمت‌رسانی به مسافران تا عید فطر در استان همدان خبر داد وگفت:  براساس آمار ورودی به استان و داده‌های آماری ستاد خدمات سفر، پیش‌بینی ما افزایش سفر‌ها در تعطیلات عیدفطر به همدان است.

 وی همچنین نظارت بر ارائه خدمات مناسب توسط تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز را نیز از اولویت‌های کاری اداره‌کل میراث فرهنگی برشمرد و افزود: از ابتدای آغاز به‌کار ستاد خدمات سفر تا پایان ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید فطر نیز نظارت ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.