درباره شهربان پرس

معرفی رسانه

شهربان پرس” رسانه‌ای با رویکردی نو در حوزه دیجیتال است که از سال ۱۴۰۱ با رویکرد پوشش اخبار استان همدان آغاز به کار کرده است.  با توجه به فراگیر شدن فضای رسانه‌ای دیجیتال در سال‌های اخیر، لزوم وجود رسانه‌ای پویا و فعال در انعکاس رویدادهای حوزه‌های گوناگون استان همدان به مرکزیت شهر همدان، بیش از گذشته ضروری می‌نمود، بنابراین نیاز به یک خبرگزاری آنلاین و به‌روز که بتواند مخاطب را در موضوعات گوناگون با خود همراه کند، ما را ترغیب کرد تا پایگاه خبری تحلیلی شهربان پرس را راه اندازی کنیم.

رویکرد رسانه شهربان پرس

شهربان پرس قرار است پایگاه خبری پویا در بستر دیجیتال با رویکرد انتشار محتوای ارزش‌آفرین هماهنگ با تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه به خصوص استان همدان باشد. با توجه به سرعت بالای انتشار اخبار و اطلاعات در دنیای امروز، بی‌شک یکی از اولویت‌های شهربان پرس این مهم خواهد بود. در این مسیر دعوت به مشارکت مردم در تعامل برای ساخت جامعه‌ای پویا و دغدغه‌مند می‌تواند مهم‌ترین خواست و سرمایه شهربان پرس باشد.

خط مشی کلی

  1. شهربان پرس به هیچ حزب و یا گروه مدنی، خصوصی و یا دولتی وابسته نبوده و بلندگوی اختصاصی هیچ فرد یا گروهی نیست.
  2. شهربان پرس می‌خواهد صدای رسای جامعه به خصوص نهادهای مدنی، بخش خصوصی، زنان و کودکان و اقشار زیردست و فاقد پایگاه اجتماعی باشد.
  3. شهربان پرس یک بنگاه اقتصادی است. بر این اساس لازم است درامد کافی از محل انتشار آگهی، رپرتاژ و سایر درامدهای متعارف سانه ای داشته و همین طور بتواند از چنان جایگاهی برخوردار شود که حامیانش به آن کمک بلاعوض کنند. کلیه دریافت‌ها باید شفاف بوده و روابط پنهان و خارج از چارچوب اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری ممنوع است.
  4. موضوعات محوری این رسانه، فقر و نشان دادن راه‌های مبارزه با آن، آموزش شهروندی، زنان، معیشت خانواده، تقویت اقتصاد محلی، کلیه‌ی مسائل و مطالبات فرهنگی جامعه اعم از مسائل هنری، مدیریت شهری.
  5. شهربان پرس با آگاهی از جایگاه ارزشمند آموزش تلاش می کند منزلت، جایگاه و توان حرفه‌ای اعضای خود و سایر هم‌پیشگان را با اجرای برنامه‌های آموزشی بهبود دهد.
  6. شهربان پرس در بستر فضای وب و فضاها و اپلکیشن های مجازی مرسوم از جمله اینستاگرام، واتس آپ، توییتر، تلگرام و….
  7. این رسانه افزون بر پوشش اخبار، رویدادها و محتواهای مربوط به استان همدان بخشی از محتوای تولیدی و فضای خود را به مطالب کشوری و بین‌المللی اختصاص خواهد داد.
  8. علاوه بر اطلاع رسانی اهداف بالاتری دارد که در زمینه آموزش و ایجاد بستر برای فعالیت های فرهنگی تلاش خواهد کرد.
  9. این رسانه درچارچوب قوانین حاکم برجامعه فعالیت خواهد کرد و باورمند به قانون اساسی کشور است.