۳۱۱ زندانی همدان به آغوش خانواده بازگشتند

0 5
شهربان پرس به نقل از ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان گفت: ۳۱۱ زندانی جرائم غیر عمد شامل زندانیان مالی، دیه، مهریه و نفقه با مجموع بدهی ۷۶۸ میلیارد و ۹۷۶ میلیون ریال با کمک ستاد دیه و خیر اندیشان سال گذشته آزاد و به آغوش گرم خانواده برگشتند.
«حسن خانجانی موقر» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با قدردانی از فعالیت های اثربخش ستاد دیه استان و تلاش برای پرداخت بدهی های مددجویان، از مختومه شدن ۳۱۱ فقره از پرونده های مالی، مهریه، دیه و نفقه با کمک خیران نیک اندیش و همراهی آنان با ستاد دیه استان خبر داد.
وی یادآوری کرد: سال گذشته ۱۶ نفر از زندانیان زن که به علت محکومیت مالی در زندان به سر می بردند آزاد شدند.
دادستان همدان اظهار داشت: بخش زیادی از بدهی زندانیان با جلب رضایت از شاکی منجر به گذشت شد و بخشی هم از طریق صندوق تأمین خسارت‌های بدنی و قسط بندی تأمین و پرداخت شد.
خانجانی موقر با بیان اینکه میزان نقدینگی و آورده مددجویان ۲۴ میلیارد ریال بود ، گفت: تلاش ستاد دیه برای جلب رضایت از شاکیان درباره پرونده های مالی ستودنی است، تا جایی که شاکیان در پرونده های مختلف با رضایتشان، از ۲۲۶ میلیارد ریال گذشتند.
وی اعلام کرد: همچنین ۳۳۶ میلیارد ریال به صورت اعسار به تقسیط یا همان قسط بندی، ۹۴ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال در قالب تسهیلات کم بهره از سوی بانک های ملت، ملی، تجارت و صادرات، ۸۴ میلیارد ریال کمک پرداختی ستاد برای پرونده های مالی و دیه و چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از طریق صندوق تأمین خسارت‌های بدنی به منظور آزادی زندانیان تأمین و پرداخت شد.
منظور از اعسار، اثبات ناتوانی از پرداخت و منظور از تقسیط، قسطی کردن بدهی است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.