۲۷/۹ درصد از گردشگران نوروزی، اماکن تاریخی همدان را دیدند

0 3

شهربان پرس به نقل از ایسنا، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: از ۱۷ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۷۵۳ هزار و  ۷۳۴ گردشگر از اماکن تاریخی، تفریحی و توریستی استان همدان بازدید کردند.
روابط عمومی میراث‌فرهنگی استان همدان‌، «محسن معصوم علیزاده» عنوان کرد: از این تعداد گردشگر ۳۱۰ هزار و  ۳۹۸ نفر از جاذبه‌های تاریخی استان بازدید کردند.

گردشگران نوروزی، اماکن تاریخی همدان

وی افزود: بر این اساس می‌توان گفت ۲۷.۹ درصد از گردشگران استان علاقمند بازدید از جاذبه‌های تاریخی استان همدان بودند.
معصوم‌علیزاده بیان کرد: گردشگری تاریخی که گردشگری میراث نیز نامیده می‌شود، به بازدید از موزه‌ها، مکان‌ها و ابنیه تاریخی می‌پردازد، این شیوه از گردشگری امروزه بخش عمده‌ای از صنعت توریسم را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: گردشگری تاریخی شامل آثار ملی و فرهنگی، ساختمان‌های تاریخی، مذهبی و مکان‌هایی است که در آنها یک اتفاق مهم تاریخی یا مذهبی رخ داده است.
معصوم‌علیزاده با تاکید بر اینکه پراکندگی گردشگران در اماکن مختلف تاریخی بسیار مهم است، گفت: همدان دارای اماکن و محورهای تاریخی متعددی است که علاوه بر بناها و فضای تاریخی هر یک نقاط بسیار زیبایی برای تفریح و گردشگری دارد و در این راستا تعریف محورهای جدید گردشگری در استان تاریخی همدان اهمیت بسیاری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.