ژاپنی‌ها، متعجب از فعالیت نیروگاه شهید مفتح

چگونه نیروگاهی که ساخته ایم پس از ۳۰ سال هنوز فعال است؟

0 12

مدیرعامل نیروگاه مفتح با اشا‌ره به بازدید هیئت ژاپنی سازنده نیروگاه شهید مفتح‌ از این مرکز گفت:‌ برای آنها جای سوال بود که چگونه نیروگاهی که آنها ساخته اند پس از ۳۰ سال هنوز فعال بوده و مانند روز اول کار می‌‌کند.

عبدالمجید دیناروند مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه از پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات واحدهای نیروگاه شهید مفتح خبر داد و اظهار داشت: این نیروگاه با تمام ظرفیت هزار مگاواتی خود در خدمت مردم است.

وی با تشریح فرایند تولید برق در این نیروگاه افزود: فصل تابستان فصل تمرکز بر بهره‌برداری از نیروگاه است بنابراین همکاران ما بدون مرخصی در این فصل در نیروگاه مانده و خدمت‌رسانی می‌کنند.

این مقام مسئول با این توضیح که پس از فصل تابستان نیز نیروگاه آماده فصل تعمیرات می‌شود گفت: در این فصل هم ضمن اینکه بر مصرف مازوت در نیروگاه دقت داریم به کارهای تعمیراتی می‌پردازیم که این پروسه نیز انتهای اردیبهشت‌ تمام می‌شود تا دوباره نیروگاه وارد دوره مصرف شود.

وی با اشاره به خدمت مجاهدانه کارکنان این‌نیروگاه ادامه داد: در فصل زمستان برای رعایت فشار گاز خانگی، مجبوریم در نیروگاه مازوت مصرف کنیم که البته این تصمیم نیز برعهده ما نیست.

دیناروند با بیان اینکه مطلوب ما نیز برای سوخت نیروگاه، استفاده از گاز است مطرح کرد: استفاده از گاز برای نیروگاه راحت بوده وعلاوه بر این نیز گاز سوخت پاک محسوب می‌شود.

وی همچنین از بازدید هیئت ژاپنی سازنده نیروگاه شهید مفتح، از این مرکز خبر داد و بیان کرد: برای آنها جای سوال بود که چگونه نیروگاهی که آنها ساخته اند پس از ۳۰ سال هنوز فعال بوده و مانند روز اول کار می‌‌کند.

نیروگاه شهید مفتح همدان

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح افزود: ما در این دیدار به هیئت ژاپنی اعلام کردیم از نظر فنی توانایی این را داریم که دیگر نیروگاه‌های ساخته شده توسط آنها را تعمیر کرده و به راندمان روز اول بازگردانیم.

وی با این توضیح که با افتخار اعلام‌ می کنیم ۷۷ درصد پرسنل این نیروگاه بومی است به همین دلیل بخش زیادی از موفقیت‌های این نیروگاه نیز به آنها تعلق دارد عنوان کرد: در هیچ مدل نیروگاهی برج خشک و تر پشت سر هم نیامده است اما این مدل با موفقیت در نیروگاه شهید مفتح اجرا شده است که یک افتخار محسوب می شود.

دیناروند از کسب رتبه نخست ساخت داخل نیروگاه‌های کشور، رتبه نخست سلامت اداری و رتبه نخست آمادگی تولید توسط این نیروگاه در کشور خبر داد و مطرح کرد: ۱۷ نخبه استان در نیروگاه شهید مفتح مشغول به کار هستند.

وی با انتقاد از برخی انتقادات نابه جا‌ درباره نیروگاه شهید مفتح اظهار داشت: این نیروگاه طبق آمار و مدارک سبب کاهش بارندگی منطقه نشده است کما اینکه چاه‌های آب خود را تحویل داده و از پساب برای نیروگاه استفاده می‌کند.

مدیرعامل نیروگاه مفتح با دعوت از مردم برای رعایت الگوی مصرف به ویژه در فصل تابستان ادامه داد: اینکه ما کجا، چگونه و به چه اندازه از برق مصرف کنیم، یک مسئله فرهنگی است که لازم است درباره آن اطلاع رسانی شده و افراد درباره آن مطالعه کنند.

وی با اشاره به مصرف دو و نیم برابری انرژی در ایران نسبت به اروپا ادامه داد: مسئولان وزارت خانه بسیار تلاش می‌کنند که برق خانگی قطع نشود اما باید دید چند درصد از مردم الگوی مصرف را رعایت کرده و از روش های درست استفاده می‌کنند.

دیناروند بار دیگر با تشریح موفقیت ها و توانایی های این مرکز عنوان کرد: در آخرین اورهال نیروگاه مفتخریم اعلام کنیم، تعمیرات به صورت ۱۰۰ درصد توسط متخصصین داخلی و حاضر در نیروگاه رخ داد که از همین جا به همکاران خودم برای انجام چنین کار بزرگی تبریک می‌گویم.

وی از تقاضای دیگر نیروگاه‌های کشور برای استفاده از توان متخصصان نیروگاه شهید مفتح خبر داد و افزود: در آخرین درخواست نیروگاه ایرانشهر از توان و تخصص متخصصان نیروگاه استفاده کردند.

این مقام مسئول درباره وضعیت برج خشک این نیروگاه نیز مطرح کرد: از سال ۹۵ که برج خشک یک راه اندازی شده ۸۰ تا ۹۰ درصد نسبت به واحد مشابه صرفه جویی رخ داده است همچنین مسئولان مربوطه به ما وعده داده اند که برج خشک ۲ نیروگاه در سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به آزمون وزارت نیرو نیز گفت: افرادی که تمایل دارند در این واحد مشغول به کار شوند، می‌توانند در آزمون وزارت نیرو شرکت کنند. همچنین برای افراد متخصص و نخبه استان نیز شرایط ویژه در نظر گرفته شده است به گونه ای که محدودیتی برای جذب این افراد نداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.