پیش بینی دمای ۴۰ درجه طی روزهای آینده

0 14

دمای هوای همدان گرمتر می شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: با افزایش میزان رطوبت هوا، دمای هوای همدان چند روزی خنک شده بود که در برخی از نقاط دوباره طی چندروز آینده به ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر افزایش می‌یابد.

شهربان پرس به نقل از ایرنا، محمدحسن باقری‌شکیب افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش ملایم باد و گردوغبار پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: از فردا بیشینه دمای هوا در استان همدان بین یک تا ۲ درجه سانتیگراد افزایش می یابد و در برخی از نقاط به ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

باقری شکیب با بیان اینکه سرعت وزش باد در ساعات بعدازظهر امروز به صورت مقطعی و موقت افزایش می‌یابد تصریح کرد: دمای کمینه (شبانه) بیشتر نقاط استان نیز بین ۲ تا سه درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت. کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: اسدآباد با ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۷ و ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.