پیش بینی دمای صبحگاهی منفی ۸ در همدان

0 1

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به بارش خفیف برف و باران در برخی نقاط استان، گفت: صبح فردا دمای صبحگاهی استان کاهش محسوسی خواهد داشت به طوری که دمای منفی هشت درجه را در استان خواهیم داشت.

روحالله زاهدی، با اشاره به اینکه سامانه بارشی از صبح امروز وارد استان شده و بیشتر نقاط شمالی استان را تحت تأثیر قرار داده است، از بارش برف در گردنه گرمک خبر داد و اظهار کرد: در شهرستان های رزن، کرفس و بخش هایی از کبودراهنگ بارش گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بارش را تا بعدازظهر امروز خواهیم داشت، تصریح کرد: میزان بارش قابل توجه نیست به طوریکه در برخی نقاط استان تا حد دو میلیمتر گزارش شده و در ایستگاه دانشگاه بوعلی سینا یک دهم میلیمتر بوده است.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به بارش برف در گنجنامه، یادآور شد: در نقاط جنوبی استان رفته رفته از میزان بارندگی کاسته می شود و از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از استان خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه فردا صبح دمای صبحگاهی کاسته می شود و به منفی هشت درجه نیز خواهد رسید، اظهار کرد: فردا صبح دمای صبحگاهی در استان کاهش محسوسی خواهد داشت به طوریکه منفی هشت درجه را تجربه خواهیم کرد که این کاهش دما در نقاط شمالی استان سردتر خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان همدان از وزش باد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: امروز وزش باد را در استان خواهیم داشت که در برخی ساعات به ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در دو سه روز آینده ابرهایی را در آسمان استان خواهیم داشت، ادامه داد: اواخر هفته موج بارشی دیگری استان را تحت تأثیر خواهد داد.

زاهدی با اشاره به اینکه کمینه و بیشینه دما در همدان بین دو و ۱۱ درجه سلسیوس در نوسان بوده است، گفت: قهاوند، بهار و گلتپه با منفی یک درجه سلسیوس سردترین نقاط گزارش شده اند و نهاوند با ۱۳ درجه سلسیوس بالای صفر به عنوان گرمترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.