هیچ شکایتی نوروز امسال در همدان از سوی گردشگران ثبت نشد

0 15
شهربان پرس به نقل از ایرنا، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: با تلاش و همکاری فعالان گردشگری و اصناف هیچ شکایتی در نوروز امسال از سوی گردشگران ثبت نشد.
روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، علی خاکسار با اشاره به اینکه ۴۵۸ مورد بازدید نظارتی توسط کارشناسان از مراکز پذیرایی، تفریحی، اقامتی در نوروز امسال انجام شد اظهار کرد: طبق آمار شکایات امسال به صفر رسیده که نشان دهنده رضایتمندی حداکثری گردشگران در استان همدان است.
وی ادامه داد: بازدیدهای نظارتی از مراکز اقامتی ۲۲۵ مورد، از دفاتر خدمات مسافرتی ۶۶ مورد و رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی ۱۳۷ مورد بود.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: در این بازدیدها چهار مرکز اقامتی، ۲ دفتر خدمات مسافرتی و ۲ مرکز پذیرایی مورد تشویق قرار گرفتند.
خاکسار با بیان اینکه نظارت بر تمامی تأسیسات و مؤسسات گردشگری استان همدان به‌صورت مستمر ادامه دارد گفت: ۱۲ مرکز اقامتی، یک دفتر خدمات مسافرتی و ۶ مراکز پذیرایی به منظور رعایت قوانین مربوطه از بازرسان این اداره کل تذکر گرفتند و اخطار کتبی نیز به ۲ مرکز اقامتی و مرکز پذیرایی داده شد.
وی اظهار داشت: در این مدت هیچ شکایتی از مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و تورها و مراکز پذیرایی و بین راهی و اماکن جاذبه های گردشگری واصل نشد.
خاکسار تصریح کرد: ستاد خدمات سفر از ۲۴ اسفند سال گذشته آغاز به کار کرد و تا پایان تعطیلات نوروزی یعنی ۱۳ فروردین بیش از ۱۱۱ هزار نفر شب اقامت در مراکز اقامتی استان همدان ثبت شد.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد این تعداد در اقامتگاه‌های رسمی شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، بومگردی‌ها، مجتمع‌های اقامتی و خانه مسافرهای مجاز اسکان داده شدند و مابقی در اقامتگاه‌های غیررسمی شامل مهمانسرای ادارات و مراکز اقامتی وابسته به اداره آموزش و پرورش و مراکز اسکان اضطراری اقامت داشتند.
استان همدان دارای یک هزار و ۸۵۰ اثر تاریخی، تفریحی و توریستی است.
آرامگاه بوعلی سینا، آرامگاه باباطاهر، تپه هگمتانه و گنبد علویان، حمام حاج آقا تراب نهاوند، خانه لطفعلیان ملایر، خانه مسعودی و آرامگاه میررضی الدین آرتیمانی و بقعه حیقوق نبی (ع) از مهمترین آثار تاریخی و باستانی این استان است که همه ساله مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفته است.
سنگ نوشته های گنج نامه، کلیساهای آنجلی و گریگوری، حمام قلعه، کاروانسرای صفوی، آب انبارها، خانه های قدیمی و باغ نظری در همدان از دیگر آثار تاریخی مورد توجه گردشگران نوروزی استان همدان است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.