انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۲۴

شهردار همدان خبر داد:

0 6

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از خبر خوب برگزیده شدن همدان به عنوان پایتخت گردشگری مجمع شهرداران آسیایی در سال‌جاری میلادی خبر داد.

شهربان پرس به نقل از  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، سید مسعود حسینی از معرفی همدان به عنوان «پایتخت گردشگری آسیا» در سال ۲۰۲۴ خبر داد و گفت: این خبر ۲۲ آذرماه سال جاری در نشست میت آپ مجمع شهرداران آسیایی اعلام شد.

وی با اشاره به اهمیت معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری همدان اظهار کرد: کمیسیون گردشگری شورای شهر از ابتدای دوره ششم با شناسایی ظرفیت‌های گردشگری و اقدامات موثر و اجرای برنامه‌های مختلف تمام تلاش خود را صرف معرفی هر چه بیشتر پتانسیل‌های گردشگری همدان در جهان کرده است.

این مقام ارشد مدیریت شهری با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ستاد گردشگری شهرداری در زمینه گردشگری شهری عنوان کرد: این ستاد با محوریت عضویت فعال در مجامع بین المللی بویژه مجمع شهرداران آسیایی و معرفی همدان به عنوان «پایتخت گردشگری آسیا» در سال ۲۰۲۴ با توجه به اقدامات مرتبط و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری موجود در این شهر تاریخی اقدامات قابل ملاحظه ای را انجام داده است .

حسینی افزود: ۲۲ آذرماه سال جاری همدان در نشست میت آپ مجمع شهرداران آسیایی به عنوان «پایتخت گردشگری آسیا» در سال جاری میلادی معرفی شد و در نشست هیأت اجرایی آینده بنابر اعلام دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی از شهرداری به طور رسمی تقدیر خواهد شد.

شهردار همدان اظهار امیدواری کرد : امید است طی سال میلادی جاری با همکاری نزدیک شهرداری و مجمع شهرداران آسیایی، شهر همدان بتواند ظرفیت‌های گردشگری را بیش از پیش معرفی کند.

همدان پایتخت گردشگری

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل گردشگری شهر توسط شهرداری تصریح کرد: اتخاذ سیاست های مربوط به توسعه گردشگری و اولویت‌بخشی به این بخش و اشتراک گذاری ایده‌ها، راه حل‌ها و تجارب با سایر شهرهای عضو مجمع شهرداران آسیایی برای آشنایی با تجارب موفق و رویکردها از جمله اقدامات مورد انتظار توسط شهرداری است.

این مقام ارشد مدیریت شهری با تاکید بر بهره گیری از تجربیات و رویدادهای بین المللی در راستای توسعه گردشگری همدان افزود : پیشنهاد می‌شود شهر همدان طی سال جاری میلادی با برگزاری رویدادهای بین‌المللی با مشارکت سایر شهرهای عضو به تبادل تجارب و دانش با دیگران پرداخته و همکاری خود با بخش خصوصی در این زمینه را نیز توسعه دهد.

وی خاطر نشان کرد: دبیرخانه مجمع در طول سال جاری میلادی آمادگی هرگونه همکاری با شهر همدان را به منظور تحقق اهداف پایتخت آسیایی گردشگری داشته و در این مسیر در کنار شهرداری خواهد بود.

سید مسعود حسینی با بیان اینکه ثبت جهانی هگمتانه از جمله اقدامات موثر در حوزه گردشگری و معرفی همدان بود، یادآور شد: بهره‌مندی از این موقعیت پیش آمده و معرفی هر چه بیشتر همدان در سطح بین‌المللی نیازمند هم‌افزایی و همکاری همه دستگاه‌ها و همراهی شهروندان است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.