همدان میزبان سومین (کنفو بیشن) کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو

0 4
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: سومین (کنفو بیشن) کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو از ۱۳ الی ۱۵ مردادماه در همدان برگزار می‌شود.
محسن معصوم علیزاده، یکشنبه۲۷ خرداد‌ماه گفت: طی پیگیری‌های مکرر انجام شده توسط این اداره‌کل به منظور میزبانی این نشست، با موافقت دبیرخانه اکو مقرر شد کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با مشارکت و حمایت دستگاه‌های متولی کشوری و استانی در همدان برگزار شود. 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همدان افزود: دو روز نخست کنفرانس به نشست اعضای اصلی عضو اکو با حضور وزرای گردشگری و بهداشت کشورهای عضو، سفرا و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت این کشورها و مراکز گردشگری سلامت دارای مجوز اختصاص دارد. 
او همچنین گفت: نشست‌ و پنل‌های تخصصی با موضوع گردشگری سلامت، نشست‌های BoB از دیگر برنامه‌های این کنفرانس است و روز سوم هم تور بازدید از جاذبه‌های گردشگری و مراکز درمانی IPD دارای مجوز خواهد بود.
 معصوم علیزاده ادامه داد: نمایشگاه تخصصی گردشگری سلامت نیز در حاشیه این کنفرانس برگزار خواهد شد.
 او افزود: قطعاً همدان با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در حوزه گردشگری سلامت دارد و با ۷ مرکز درمانی IPD و ۸ آژانس مسافرتی دارای مجوز گردشگری سلامت و نیز طبیعت و آب و هوای خوب و مناسب ۴ فصل همدان و مناطق بکر طبیعی این استان به خوبی توانسته و می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری سلامت برای کشورهای همسایه به ویژه کشورهای عضو اکو باشد.
 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان اظهار کرد: تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های بالقوه استان را به خوبی به اعضای عضو اکو شناسانده و معرفی کنیم تا بتوانیم سهم بیشتری را در این حوزه برای استان همدان جذب کنیم. 
لازم به توضیح است اعضای اکو  ۱۰ کشور ایران، ترکیه، آذربایجان. پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و افغانستان هستند و قبرس شمالی نیز عضو ناظر اکو است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.