همدان جزو هوشمندترین شرکت‌های برق کشور خواهد شد

0 4

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: چشم‌انداز شرکت برق استان قرار گرفتن در جمع سه شرکت برتر کشور بوده که در این رابطه محورهای تحقق این هدف سازمانی تدوین شده و در آینده‌ای نزدیک این استان جزو هوشمندترین شرکت‌های برق کشور خواهد بود.

علی سهرابی بیدار چهارشنبه ۲۰ دی در جلسه بررسی مشکلات حوزه برق شهرستان رزن، اظهارکرد: مأموریت شرکت توزیع برق مطمئن و پایدار برای مشترکان برق است که در این رابطه چهار محور برای توسعه برق استان و ارتقاء رضایتمندی مردم تعریف کرده‌ایم.

وی افزود: چهار محور و ریل‌ توسعه و استراتژیک تعریف شده در مأموریت ما محور هوشمندسازی، قابلیت اطمینان، بهره‌وری و مشتری‌مداری است که با تحقق آنها رضایتمندی مشترکان استان محقق خواهد شد.

سهرابی‌بیدار با اشاره به حوزه برق شهرستان رزن تصریح کرد: در بحث توسعه و اصلاح برق شهرستان رزن اعتباری افزون بر ۷۲ میلیارد تومان بر مبنای بازار امسال در سال‌جاری هزینه صرف شده است.

وی تعداد مشترکان برق شهرستان رزن را ۳۱ هزار و ۶۷۲ مشترک برشمرد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۶ هزار و ۸۲۲ مشترک به مشترکان خانگی، ۸۱۹ مشترک عمومی، ۹۵۵ مشترک کشاورزی، ۶۴۹ مشترک صنعتی و ۲۴۲۷ مشترک تجاری و سایر اختصاص دارد.

فرماندار رزن هم از اختصاص پنج تا ۱۰ میلیارد تومان توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به حوزه برق این شهرستان خبر داد و گفت: تقویت ولتاژ برق برخی از روستاهای دارای کارگاه‌های مختلف تولیدی موزائیک‌سازی و لاستیک‌سازی، جزو برنامه است که توجه به این امر ضرورت دارد.

علی‌اصغر غفاری‌ آثار با تأکید بر توجه ویژه شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نسبت به زیرساخت ‌های برق شهرستان رزن، تصریح کرد: روستاهای منصورآباد، ملابداغ و بابانظر از جمله روستاهای سطح شهرستان بوده که در حوزه برق دارای مشکلات هستند و اولویت رفع مشکلات و تقویت برق این روستاها توسط شرکت برق ضروری است.

وی همچنین با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن شهرستان رزن یادآور شد: در حال حاضر ۹۴ واحد از مسکن طرح نهضت ملی مسکن شهر رزن با پیشرفت فیزیکی بیش از ۳۰ درصد در حال احداث بوده که از شرکت توزیع نیروی برق استان درخواست داریم نسبت به تأمین زیرساخت‌های برق این طرح اقدامات لازم را انجام دهد.

غفاری آثار در ادامه یادآور شد: برخی از روستاهای سطح شهرستان دارای ضعف ولتاژ برق هستند که حل مشکل این روستاها نیز باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به عملکرد خوب شرکت برق شهرستان رزن بیان کرد: ایحاد زیرساختهای خدماتی و عمرانی در سطح شهرستان از نقش مؤثری در توسعه و عمران دوچندان شهرستان برخوردار خواهد بود.

غفاری آثار با اشاره به زیرساخت‌های حوزه بهسازی و مقاوم سازی روستایی سطح شهرستان رزن گفت: از ۸۵ روستای سطح شهرستان با اعتباری افزون بر ۶۶ میلیارد تومان، ۴۳ روستا آسفالت شده است ضمن اینکه ۲۹ روستا نیز با تخصیص اعتباری افزون بر ۴۳ میلیارد تومان آسفالت و بهسازی آن انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه هفته گذشته با حضور استاندار سه جشن در شهرستان رزن برگزار شد، افزود: علاوه بر جشن پایان مقاومسازی مساکن روستایی، جشن فاز نخست اتمام بهسازی روستاهای بخش مرکزی و نیز آسفالت تمامی روستاهای بخش مرکزی شهرستان رزن حتی روستاهای زیر ۲۰ خانوار دو جشن دیگری بود که در این شهرستان برگزار شد.

غفاری آثار اظهار کرد: این خدمات ارزنده در روستاهای شهرستان موجب شده مردم نیز با دیدن چنین اتفاقات خوبی در روستای خود پای کار آمده و در انجام این خدمات مشارکت و هم‌افزایی بالایی داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به بزرگترین کارخانه صنعتی فویل آلومینیومی غرب کشور واقع در این شهرستان مطرح کرد: واحد صنعتی رزن صاف یکی از مجموعه های مادر و تخصصی شهرستان به عنوان سومین شرکت ایران بوده که از ابتدای سالجاری به صورت کامل تعطیل و راکد شده بود که با پیگیری های دستگاه قضایی استان و شهرستان و نیز با همکاری سازمان صمت و معاون صنایع صمت استان و فرمانداری شهرستان دوباره احیاء و وارد مدار شده و براساس قول مساعد سرمایه گذار جدید بخش خصوصی، این طرح صنعتی در فاز اول ۵۰۰ نفر و در سال آینده ۲۰۰۰ نفر ایجاد اشتغال خواهد داشت.

غفاری آثار ادامه داد: شهرستان رزن دارای ۲۱ واحد صنعتی بوده که از این تعداد، ۱۱ واحد در شهرک صنعتی رزن واقع شده و با دریافت تسهیلات بانکی این طرح‌ها قابل افتتاح و بهره‌برداری است که در این رابطه مساعدت و همکاری بانک‌ها ضرورت دارد.

وی همچنین بیان کرد: در شهرستان رزن ۱۰۰ هکتار گلخانه آماده احداث وجود دارد که با پرداخت تسهیلات بانکی و به سرانجام رسیدن این گلخانهها برای ۱۰۰۰ نفر از جوانان شهرستان اشتغال ایجاد خواهد شد.

مدیر توزیع برق شهرستان رزن هم گفت: شهرستان رزن دارای ۸۴ روستا، دو شهر و دو بخش بوده که طی دو سال گذشته اقدامات ارزندهای به منظور خدمات هر چه مطلوبتر در حوزه برق این شهرستان انجام شده است.

عباس صفایی ادامه داد: در سالجاری به منظور هوشمندسازی کنتورها در شهرستان رزن ۶۳۸ کنتور تعویض شده و ۱۱۶ دستگاه کنتور نیز باقی مانده که تعویض این کنتورها نیز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به دو پست برق ۶۳ مگاواتی در شهر رزن و دمق افزود: این شهرستان دارای ۲۱۴ پست برق عمومی، ۹۱۶ پست برق اختصاصی، ۱۷ فیدر فشار متوسط و ۴۷۰ فیدر فشار ضعیف است.

صفایی تعداد پست‌های ۲۰ کیلوولت این شهرستان را ۱۱۳۰ دستگاه برشمرد و تصریح کرد: طول شبکه فشار ضعیف برق این شهرستان ۴۰۰ کیلومتر و شبکه فشار متوسط ۹۰۰ متر بوده ضمن اینکه در بحث طرح تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار در سال گذشته ۳۵ کیلومتر و امسال نیز تاکنون ۲۱ کیلومتر طرح تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار انجام شده و ۱۱ کیلومتر نیز در دست اقدام است.

وی گفت: کاهش سرقت، کاهش تلفات، بالا بردن ضریب و قابلیت اطمینان شبکه از نظر قطعی در شرایط بحرانی چون باد و طوفان، کاهش خطر برقگرفتگی و کاهش خاموشی‌های ناشی از اتصال سیم‌های مسی برق در زمان بارندگی و وزش باد از مزایای تبدیل سیم‌های مسی برق به کابل خودنگهدار به شمار میرود.

صفایی ادامه داد: در سال گذشته ۱۳ پست ترانس برق جدید و امسال نیز تاکنون ۹ پست ترانس جدید احداث شده و پنج دستگاه پست ترانس نیز در حال احداث است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته پست اختصاصی نیرورسانی به گلخانهها با ۳۵ دستگاه انجام شده است، گفت: امسال نیز ۳۲ دستگاه پست اختصاصی نیرورسانی به گلخانهها انجام شده و ۱۰ دستگاه نیز در حال اجراست.

صفایی یادآور شد: در سالجاری ۸۵۰ کنتور تکفاز در بحث فروش انشعاب انجام شده و ۳۰۰ مورد نیز دارای درخواست هستیم که تا پایان سال این درخواست‌ها نیز انجام خواهد شد.

وی روشنایی معابر روستایی را یکی از معضلات مهم این شهرستان در سال‌های گذشته دانست و گفت: خوشبختانه در دو سال گذشته ۱۴۸۵ دستگاه نصب چراغ روشنایی کم‌مصرف انجام شده که در هشت سال گذشته این اقدام در شهرستان بینظیر بوده است ضمن اینکه ۳۰۰ دستگاه نیز تا پایان امسال انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.