محکومیت حادثه تروریستی کرمان توسط امام جمعه و استاندار همدان

0 2

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان با صدور پیامی جداگانه حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان را محکوم کردند.

در متن پیام استاندار همدان آمده است: حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان پرده جدیدی از رذیلت دشمنان ملت ایران اسلامی را آشکار ساخت و ندای مظلومیت و اقتدار ملت ایران، این بار از گلزار شهدای شهر کرمان طنین‌انداز شد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در این پیام می افزاید: حادثه تروریستی در شهر شهیدپرور کرمان توسط جنایتکاران رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی که منجر به شهادت جمعی از هموطنان و زائران آرامگاه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شد.

در ادامه این پیام آمده است: ملت ایران دهه‌های متمادی است که بهای مقاومت در مقابل استکبار جهانی را با خون عزیزان خویش پرداخته و هیچ واهمه‌ای از تداوم ایستادگی در این راه ندارد.

استاندار همدان تاکید کرد: این حادثه غمبار نشان از تأثیرگذاری شهید حاج قاسم سلیمانی در جهان دارد و حقد و کینه دشمنان از آن شهید عزیز و جبهه مقاومت در این حادثه تروریستی نمایان تر از قبل شد.

در پیام نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز آمده است: همزمان با سالگرد شهادت سالار شهیدان جبهه مقاومت، بار دیگر دشمنان این مرز و بوم، دست به جنایتی تازه زدند و با به شهادت رساندن مردم عزیزی که به زیارت مزار شهید حاج قاسم سلیمانی رفته بودند، ملت ایران را عزادار کردند.

بیشتر بخوانید

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی افزود: جنایتکارانی که عشق و علاقه مردم به مکتب سلیمانی را برنتافتند و همان طور که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب فرمودند، دشمن از شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی می ترسد، امروز مشاهده کردیم که سربازان راه سلیمانی را دشمنان چه حقیرانه به شهادت رساندند.

در ادامه این پیام آمده است: شکست ها و سیلی هایی که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی از جبهه مقاومت خوردهاند، موجب شد تا امروز دست به چنین جنایتی بزنند.

حادثه تروریستی کرمان

امام جمعه همدان ادامه داد: دشمن به دنبال آن است که حرکت ملت متوقف شود و از سلیمانی ها دست بردارند، اما این جنایت نشان داد که هنوز این ملت را نشناخته اند، ملتی که تربیت شده مکتب امیرالمومنین(ع) هستند که شهادت آرزویشان است و اجازه نخواهند داد پرچم بی علمدار بماند.

وی ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی و همدردی با خانواده های شهدا و آرزوی سلامتی برای آسیب دیدگان، از نیروهای امنیتی میخواهیم عاملین و افراد مرتبط را شناسایی و همه آنان را به سزای اعمال ننگینشان برسانند.

حزب موتلفه اسلامی استان همدان نیز با صدور پیامی در محکومیت حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان آورده است: بار دیگر دستان ناپاک دشمنان رذل و خبیث اسلام و انقلاب اسلامی ایران به خون پاک جمعی از هموطنان و فرزندان عزیز این امت شهید پرور را در جوار گلزار مطهر شهدای کرمان و مزار شهید والامقام سردار محبوب حاج قاسم سلیمانی آغشته شد و چهره زشت و پلید خود را نمایان تر ساختند، تا به خیال واهی خود، در اراده ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی خللی وارد کند.

این بیانیه می افزاید: بدون شک این اقدام کریه و ددمنشانه از بغض و کینه دیرینه آنان از عظمت و عشق مردم متدین و انقلابی ایران به آرمان های شهدا و راه روشن سردار سرافراز اسلام و ایران است، اما زهی خیال باطل، ملت آزاده و استوار ایران، امت واحد و پایبند به خط سرخ شهادت است و همواره از دستاوردها و آرمان انقلاب اسلامی حراست و پاسداری می کند و توطئه ها و شرارت های دشمنان و ایادی شیطان بزرگ نمی تواند آسیبی در عزم و اراده ملت در راه تحقق آرمان های مقدس اسلام و انقلاب شکوهمند اسلامی وارد کند. ️

سازمان بسیج رسانه استان همدان در محکومیت حادثه تروریستی کرمان با صدور بیانیه ای آوره است: همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای محور مقاومت و میلاد حضرت زهرا (س) شاهد به خاک و خون کشیده شدن قریب ۱۰۰ نفر از هموطنان عزیزمان توسط ایادی اجاره ای استکبار جهانی هستیم.

این بیانیه می افزاید: قساوت و دشمنی استکبار و رژیم کودک کش صهیونیستی در به شهادت رساندن افراد غیرنظامی و زنان و کودکان بی شک بیانگر کینه و عداوت بی حد آنها از عشق و علاقه ملت بیدار و بصیر ایران به سردار پرافتخار ایرانی و شهید راه قدس (حاج قاسم سلیمانی ) و همچنین استیصال و عجز این رژیم درمانده در برابر ایستادگی ملت مقاوم غزه است.

در ادامه بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی با همراهی متحدان مستکبرش با ریختن خون مردم بیگناه بازهم دچار اشتباه و خطای محاسباتی گذشته شدند کما اینکه با اقدامات تروریستی در سنوات گذشته نیز به دنبال نامید کردن مردم از انقلاب اسلامی بودند اما ملت بزرگ ایران همانند گذشته با حضور در صحنه های مختلف همچون گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، وفاداری خود به آرمان های انقلاب اسلامی و خون شهیدان ایران زمین را بیش از پیش به جهانیان اثبات نموده و در مسیر سردار سلیمانی ها که همان مسیر مقاومت و عزت و شهادت می باشد تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان با بصیرت و شجاعت ثابت قدم و استوار در حرکت هستند.

در بیانیه خانه مطبوعات استان همدان در پی حادثه تروریستی در کرمان نیز آمده است: این حادثه تروریستی قطعا دل هر انسان آزادهای را به درد آورده و نشان از خباثت و رذالت بانیان این فاجعه هولناک دارد.

این بیانیه می افزاید: مردم ایران در این چند دهه، همواره قربانی سیاستهای ضدانسانی کشورهای حامی تروریسم به روش های گوناگون بوده اند. کشورهایی که با پرورش تروریستها و حمایت و پشتیبانی از آنها، نقش اصلی در جنایات گروهک های تروریستی علیه هموطنان بیگناه ما را داشته و دارند.

در ادامه بیانیه خانه مطبوعات استان همدان آمده است: بیشک در پاسخ به دشمنان کوردل نظام مقدس جمهوری اسلامی باید همان جمله معروف بنیانگذار کبیر انقلاب را یادآوری کرد که «بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود.»

ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه عصر روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه در یک عملیات تروریستی در گلزار شهدای کرمان و مسیر زائران سردار سلیمانی، ۲ انفجار رخ داد.

بر اساس آخرین گزارش ها و به گفته رییس اورژانس کرمان، بعد از شناسایی دقیق پیکرهای شهدا و براساس اعلام پزشکی قانونی تعداد شهیدان تروریستی ۸۴ نفر است.

همچنین در مجموع ۲۸۴ مجروح در این حادثه داشتیم که ۸۹ نفر تاکنون ترخیص شده اند و ۱۹۵ نفر بستری هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.