فروش مرغ زنده در رزن مجاز نیست

0 1

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رزن گفت: فروش مرغ زنده و کشتار خارج از کشتارگاه ممنوع و غیرقانونی بوده و به هیچ وجه در شهرستان مجاز نیست که در این رابطه خوشبختانه تاکنون موردی از فروش مرغ زنده در شهرستان نداشته‌ایم.

بهروز شیرزادی اظهار کرد: در صورت زنده فروشی مرغ سریعا در مکاتبه با دادگاه شهرستان و نیروی انتظامی با افراد خاطی برخورد قاطع می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان گفت: با توجه به شیوع مواردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی از کشورهای همسایه، رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری و کنترل این بیماری ضروری است ضمن اینکه تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان مشاهده نشده است.

شیرزادی در ادامه با بیان اینکه تمامی خودروهای حمل شیر خام سطح شهرستان دارای پروانه بهداشتی و مجوز حمل شیر خام هستند، تصریح کرد: در صورتی که هر خودروی حمل شیر فاقد پروانه و مجوز باشد، دامپزشکی با مالک خودرو برای مبادرت وی به اخذ پروانه حمل تماس می‌گیرد و در صورت عدم اقدام مالک خودرو، مراتب را از طریق راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی پیگیری کرده تا در اسرع وقت از فعالیت خودرو جلوگیری شود.

وی همچنین با اشاره به گشت مشترک اداره دامپزشکی با ادارات شهرستان از واحدهای عرضه کننده مواد خام دامی، لبنیات و مواد غذایی شهرستان رزن به منظور کنترل سلامت فرآورده های خام دامی، خاطرنشان کرد: در این بازدیدها و گشت مشترک خوشبختانه هیچ مورد کشف و ضبط و توقیفی مواد خام دامی و لبنیات در سطح شهرستان نداشتیم.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.