طرح ویژه زمستانی در راه های استان همدان آغاز شد

0 3

طرح زمستانی در راه های استان همدان با مشارکت پلیس راه و راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر، اورژانس و امداد خودرو از امروز سه شنبه ۲۱ آذر ماه آغاز شد.

شهربان پرس به نقل از ایرنا، رییس پلیس راه استان همدان در آیین آغازین رزمایش طرح زمستانی پلیس اظهار کرد: پنج هزار و ۴۰۰ نفر از نیروهای پلیس راه در قالب این طرح تا ۲۰ اسفند ماه امسال ایمن سازی راه ها برای تردد مسافران و کاربران جاده را بر عهده دارند.

سرهنگ علی فکری ادامه داد: قرار گرفتن همدان در مسیر استان های غربی، جنوبی و مرکزی کشور، این استان را از شرایط خاصی برخوردار کرده است و وجود گردنه های متعدد و برفگیر از جمله اسدآباد، آوج و همه کسی نشان از حساسیت فعالیت در راه های همدان دارد.

وی اظهار کرد: تیم های پلیس راه در طرح زمستانی با ۱۰۲ دستگاه دوربین پلاک خوان و ۲۷ دستگاه دوربین نظارتی مسیرها را رصد می کنند.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: طی هشت ماهه امسال ۱۸۵ میلیون تردد از مسیرهای این استان صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ میلیون تردد افزایش داشته است.

سرهنگ فکری بیان کرد: پلیس راه همدان در طول اجرای طرح زمستانی با ۸۰ تیم خودرویی و ۱۶۰ نیروی انسانی در سه شیفت کاری با استقرار در مسیرهای شریانی و برف گیر، کار تامین امنیت راه ها را عهده دار است.

وی اظهار کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با ۲۵۰ نیرو، ۲۵ تیم موتورسوار و ۵۷ خودرو در طرح زمستانی مشارکت دارند همچنین نیروهای راهدار اداره کل راهداری با ۵۶۳ نیرو، ۳۶۳ دستگاه خودرو سبک و سنگین در ۳۵ پایگاه مستقر شده و ۷۵ هزار تن شن و نمک برای استفاده در طرح زمستانی ذخیره کردند.

رییس پلیس راه استان همدان همچنین گفت: جمعیت هلال احمر با ۱۷ پایگاه ثابت، سه پایگاه موقت جاده ای، یک پایگاه هوایی، به کارگیری ۱۳۳ نیروی مجرب و ۸۲ دستگاه خودرو در کنار پلیس خدمات رسانی می کند.

سرهنگ فکری اضافه کرد: اورژانس پیش بیمارستانی همدان نیز با ۷۲ پایگاه، ۵۲۴ نیرو و به کارگیری یک پایگاه اورژانس هوایی،۲ اتوبوس آمبولانس، چهار دستگاه موتورلانس در طول اجرای طرح آماده همکاری با نیروهای پلیس هستند.

اثرگذاری ۳۲ دستگاه در کنترل و ایمنی ترافیک

فرمانده انتظامی استان همدان نیز در این مراسم گفت: ۳۲ دستگاه نقش اثر گذار در ایمنی ترافیک دارند و نقش هر یک از دستگاه ها تعیین و مشخص و ابلاغ است.

سردار سلمان امیری افزود: انسجام و هماهنگی بین بخشی موجب شده که پلیس راه همدان رتبه نخست کشور را در کاهش سوانح و برخورد با جرائم و تخلفات کسب کند.

وی اظهاد کرد: مسوولان باید به فرهنگ سازی در زمینه ترافیک توجه کنند چرا که بی توجهی رانندگان به این موضوع موجب افزایش شمار سوانح فوتی و جرحی به ویژه در زمستان می شود.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: رانندگان از خوردن و آشامیدن، مکالمه با تلفن همراه و هر کاری که موجب حواس پرتی و بی توجهی راننده به جلو می شود بپرهیزند چرا که بخش زیادی از سوانح ناشی از بی توجهی جلو و تردد با سرعت غیرمطمئنه است.

سردار امیری اظهار امیدواری کرد عملیات ساخت پاسگاه پلیس راه در جاده تویسرکان – کرمانشاه و مسیر سوباشی با حمایت های استاندار همدان به زودی آغاز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.