شهر همدان با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد زیر صفر

شهر همدان سردترین مرکز استان ایران شد

0 1

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: در پی فعالیت یک سامانه بارشی و بارش برف و یخبندان صبح امروز یکشنبه، شهر همدان با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین مرکز استان کشور اعلام شد.

محمد حسن باقری شکیب افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان طی امروز صاف تا قسمتی ابری، رفته رفته افزایش ابر و سردی هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: از فردا دوشنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد استان می‌شود و به دنبال آن بارش پراکنده و خفیف برف را در بیشتر نقاط استان شاهد خواهیم بود.

باقری شکیب عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: برای روز سه‌شنبه وزش باد شدید و در بیشتر نقاط استان به ویژه گردنه ها، کولاک شدید پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان افزود: میزان حجم بارش برف در نیمه غربی استان بیشتر از سایر نقاط است و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات ممکن است باعث مسدود شدن راه های روستایی شود.

وی تصریح کرد: در این مدت کوهنوردان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و رانندگان نیز با توجه به هشدارهای هواشناسی، تجهیزات لازم برای تردد جاده ای را به همراه داشته باشند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همدان با چهار درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین و قهاوند با ۱۳ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب ادامه داد: دمای کمینه هوای همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درجه سانتیگراد زیر صفر و به عنوان سردترین مرکز استان کشور به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.