شهردار همدان از احداث ۸۰ کیلومتر تونل فیبر نوری در همدان خبر داد

0 4

شهردار همدان با اعلام این‌که ۸۰ کیلومتر تونل فیبر نوری در همدان احداث شده، تاکید کرد: ۸۵ نقطه از ساختمان‌های اداری شهرداری و دوربین‌های شهر  به فیبر نوری متصل شده‌اند.

سید مسعود حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: پروژه سرمایه‌گذاری فیبر نوری شهرداری همدان به طول ۸۵ کیلومتر که از سال ۱۴۰۱ توسط بخش خصوصی آغاز شده در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت دارد.وی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته این‌ پروژه تا پایان فصل پاییز ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار همدان افزود: با اجرای این پروژه ضمن بهره‌برداری مشترکان خانگی و کسب و کارهای شهر همدان از اینترنت پرسرعت ۸۵ نقطه از ساختمان‌های اداری شهرداری و دوربین‌های شهر نیز به فیبر نوری متصل خواهند شد.

وی به مراحل اجرای این پروژه شامل حفاری، لوله‌گذاری و اکتیو کابل نوری اشاره کرد و گفت: اجرای ترمیم آسفالت و حفاری‌های انجام شده نیز در معابر شهر بلافاصله بعد از اتمام لوله‌گذاری ، توسط پیمانکار مربوطه و با نظارت شهرداری همدان صورت می‌گیرد.

حسینی افزود: ظرفیت ایجاد شده به صورت تونل فیبرنوری مشترک به همراه کابل فیبرنوری موجود در آن قابلیت واگذاری براساس مصوبات صادره توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی کشور را به دیگر متقاضیان میسر می‌کند.

وی اضافه کرد: ثمره قرارداد منعقد شده علاوه بر رفع نیاز مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ایجاد حدود ۴٠٠ نقطه اتصال پرظرفیت در راستای افزایش ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت ثابت بستر درآمدی پایدار به صورت درصدی از درآمد ناخالص را برای شهرداری محقق می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.