‍ شهرداری همدان در کنار میراث فرهنگی آماده حفظ تاریخ کهن شهر هگمتانه است

0 3
مدیر شهرداری منطقه چهار درخصوص احداث پیاده‌راه باباطاهر عنوان کرد:
شهرداری همدان در کنار میراث فرهنگی آماده حفظ تاریخ کهن شهر هگمتانه است
مدیر شهرداری منطقه چهار همدان گفت: پیاده‌راه‌سازی خیابان باباطاهر را با توجه به حفظ میراث فرهنگی و اهمیت ثبت جهانی هگمتانه پیش می‌بریم و در کنار سازمان میراث فرهنگی آمادگی حفظ هرگونه آثار تاریخی احتمالی را داریم.
علی طهماسبیان از نحوه اجرای پیاده‌راه‌سازی خیابان باباطاهر سخن گفت و اظهار کرد: از ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری که عملیات اجرایی فاز اول پروژه پیاده‌‌راه‌سازی خیابان باباطاهر آغاز شد، شهرداری همدان با سازمان میراث فرهنگی همکاری توامان و مستمری را داشته و تاکنون کارشناسان میراث نظارت لازم را بر اجرای پروژه داشته‌اند.
 طهماسبیان گفت: تاکنون در حین اجرای پیاده‌راه‌سازی طبق آنچه مد نظر سازمان میراث فرهنگی بوده پیش رفتیم؛ خصوصا در ابتدای سبزه میدان و بازار مظفریه که مورد نظر میراث فرهنگی است هیچگونه اقدام عمرانی انجام نداده‌ایم و فقط کار را در قسمت بالایی و حاشیه میدان امام خمینی(ره) پیش می‌بریم.
                                                                                                   
 
 
بیشتر بخوانید
وی با تاکید بر اینکه شهرداری در اجرا و اتمام این پیاده‌روسازی، همسو و هم جهت با اهداف سازمان میراث فرهنگی حرکت می‌کند عنوان کرد: در صورت کشف بنا و یا آثار احتمالی واجد ارزش تاریخی در حین اجرای این پروژه، شهرداری همچون گذشته آمادگی همکاری برای کشف آثار تاریخی و حفظ میراث باستانی کهن شهر همدان را دارد.
 طهماسبیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پروژه‌ پیاده‌راه‌سازی باباطاهر در مسیر تردد شهروندان قرار دارد از سازمان میراث فرهنگی می‌خواهیم که هرچه زودتر نظر خود را درخصوص کاوش و هرگونه اقدام لازم اعلام کند که این پروژه در موعد مقرر تقدیم شهروندان شود و کاسبان و عابران در سختی و زحمت قرار نگیرند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.