سداکباتان همدان ۱۲ درصد آب دارد

0 8
شهربان پرس به نقل از ایسنا،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: حجم ذخیره آب در سد اکباتان به چهار میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب رسیده که معادل ۱۲ درصد حجم آن است.
 روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، «محمد ضروری» افزود: امسال در سومین سال خشکسالی پیاپی به سر می‌بریم و هم‌اینک ۸۸ درصد از گنجایش مخزن سد اکباتان خالی است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ لیتر در ثانیه آب از طریق رودخانه بالادست وارد مخزن سد اکباتان می‌شود.
ضروری تصریح کرد: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون به طور میانگین نزدیک به ۱۹۰ میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده که این میزان کمتر از مدت مشابه سال گذشته است و در مقایسه با بلندمدت حدود ۲۷ میلیمتر کاهش را نشان می‌دهد. وی افزود: طی دو سال گذشته آورد رودخانه‌ها بالادست سد اکباتان از سالانه ۵۱ میلیون مترمکعب به سالانه ۲۲ و ۱۹ میلیون مترمکعب کاهش یافت که همین موضوع موجب ایجاد بحران آب در شهر همدان شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: در سال ۱۴۰۲ با توجه به تکمیل پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان مشکل تامین آب برای شهروندان نخواهیم داشت و آب مورد نیاز شهر تامین می‌شود.
وی اظهار کرد: آب مورد نیاز مردم همدان از طریق سد اکباتان، سد آبشینه، رودخانه‌های سطحی، چاه‌های دشت همدان – بهار و خط انتقال از سد تالوار تامین می‌شود اما با این وجود برای پیشگیری از کم آبی باید مصرف بهینه در دستور کار قرار گیرد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.