دولت مکلف است تمام شرایط را برای خانه‌دار شدن آحاد ملت ایران مهیا کند

نماینده همدان تکذیب می‌کند:

0 6

در هفته اخیر مصاحبه‌ای از نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در رسانه‌های مختلف و فضای مجازی منتشر شده که واکنش افکار عمومی را در پی داشت.
در این مصاحبه از قول حمیدرضا حاجی بابایی عنوان آمده است: «به دولت ربطی ندارد که برای مردم خانه بسازد، مردم باید بروند و چادر بزنند.» اما انتشار این متن واکنش حاجی بابایی را در پی داشت.  او در این باره علام کرد: مصاحبه بنده با جابه‌جایی جملات و در برخی موارد، مطالب دروغ در زمینه‌های گوناگون در بعضی از محافل زیرزمینی سازمان‌دهی و منتشر شده است که به استحضار مردم شریف همدان و ایران می‌رسانم. این چینش جملات مربوط به بنده نیست، نوع گفتمان بنده را مردم همدان می‌‌شناسند و با آن کاملا آشنا هستند.

حمیدرضا حاجی بابایی این نوع چینش جملات در حوزه مسکن را رد کرده و اظهار کرد: سخنان من این‌گونه بوده است که دولت باید به داد این مردم برسد.  وام پانصد و پنجاه میلیون تومانی پاسخ‌گو مشکل مسکن مردم نیست. چرا که باید ماهانه ۱۴ میلیون بازپرداخت شود که برای مردم دشوار است. از طرفی مردم پول پیش ندارند که برای مسکن پرداخت کنند.

حاجی بابایی تأکید کرد: سخن بنده این است که دولت باید شرایط را مهیا کند و مکلف است زمین رایگان در اختیار مردم  قرار دهد، وام بدهد و کمک کند. مردم ما حق دارند که یک زمینی برای ساخت داشته باشند تا حتی اگر روزی نتوانستند روی آن خانه بسازند، حداقل چهاردیواری درست کنند و در داخل چهار دیواری خود ساکن شوند.  شرم آوراست که گفته می‌شود برخی از مردم روی پشت بام دیگران چادر زدند.

وی با بیان این‌که این حق طبیعی مردم است که زمین داشته باشند، ابراز کر : در حال حاضر برای ساخت یک خانه صد متری، حداقل باید یک میلیارد تومان هزینه شود. افرادی که خانه ندارند چطور می‌توانند، امروزه یک میلیارد تومان پول تهیه کنند؟

حاجی ‌بابایی در آخر گفت: موارد ذکر شده در بالا سخنان بنده است در حالی که تیتری که رسانه‌ها منتشر کردند، دروغ بوده که بعد از خبرسازی بی شرمانه در مورد آموزش وپرورش دومین خبری است که توسط  شبکه‌های زیرزمینی منتشر شده است. نوع گفتمان بنده کاملا مشخص بوده و چینش کلمات و جملات منتشر شده مغرضانه بوده و بنده آن‌ها را تکذیب می‌‌کنم و دولت مکلف است تمام شرایط را برای خانه‌دار شدن احاد ملت ایران مهیا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.