تکمیل صددرصدی ظرفیت‌های اقامتی همدان

0 5

شهربان پرس به نقل از ایسنا، معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان از تکمیل ظرفیت صددرصدی مراکز اقامتی همدان در تعطیلات عید فطر خبر داد.

علی خاکسار در گفت‌وگویی با بیان اینکه ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان پس از فعالیت مستمر در ایام نوروز در تعطیلات عید فطر نیز به هموطنان خدمت‌رسانی می‌کند، افزود: شب قبل ظرفیت‌ مرکز اقامتی استان تکمیل بود و همکاران ما در ستاد خدمات سفر تا پاسی از شب، مسافران را به محل نمایشگاه بین‌المللی همدان و شهرستان‌های نزدیک راهنمایی می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان در ایام تعطیلات عید فطر با میراث‌فرهنگی همکاری می‌کند و فعالیت‌های فرهنگی انجام ‌می‌دهد، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر استان در محل ساختمان شماره ۲ میراث فرهنگی همدان واقع در میدان آرامگاه باباطاهر آماده خدمت‌رسانی به هموطنان است.

خاکسار مطرح کرد: با آغاز موج جدید سفرها همزمان با عید سعید فطر از ۲۹ فروردین‌ماه تا اول اردیبهشت‌ماه سال‌جاری بیش از ۲۲ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان ساکن شدند.

وی تصریح کرد: در این مدت ۳۴۶۷ نفر در هتل‌ها، ۹۰۰ نفر در مجتمع‌های گردشگری، ۷۰۵ نفر در مهمانپذیرها و ۴۶۰ نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشتند همچنین بوم‌گردی‌های همدان پذیرای ۷۲۷ نفر، متل‌ها میزبان ۹۴ نفر و خانه مسافرها پذیرای ۵۰۶۳ نفر بودند.

خاکسار کل اقامت در اقامتگاه‌های غیررسمی را ۲۲ هزار و ۹۴ نفر عنوان کرد و افزود: ۴۳ نفر نیز در مجتمع‌های خدمات بین راهی، ۱۰ هزار و ۴۱۰ نفر در اقامتگاه‌های غیررسمی و ۲۲۵ نفر اسکان اضطراری گزارش شده است.
به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی‌، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، در مدت یاد شده ۱۳۸ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کرده‌اند که جاذبه‌هایی مانند غار علیصدر، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر و کتیبه‌های گنجنامه بیشترین آمار بازدید مسافران را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۹۴ بازدید نظارتی از مراکز گردشگری همدان انجام شده است، اظهار کرد: ۴۱ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، ۱۷ بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۲۸ بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین راهی انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.