تقاطع بلوار سردار همدانی زیر بار ترافیک رفت

0 2

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان اعلام کرد: تقاطع بلوار سردار همدانی (چراغ قرمز) به صورت آزمایشی زیر بار ترافیک رفت.

محمدجواد زارعی اظهار کرد: طی بازدیدی که شهردار به همراه برخی از مدیران شهری و رئیس پلیس راهور از تقاطع سردار همدانی داشتند، این تقاطع به صورت آزمایشی زیر بار ترافیکی رفت و در آیندهای نزدیک تقدیم شهروندان همدانی خواهد شد.

وی درباره روند تکمیل عملیات اجرایی پروژه گذر فرهنگی گفت: این گذر با رویکرد انسان محوری و در راستای بازآفرینی محدوده فوق در دستور کار قرار دارد و با هدف حفظ میراث تاریخی و رونق گردشگری در یکی از مهمترین محدوده های فرهنگی و تاریخی شهر در حال اجراست.

زارعی تصریح کرد: براساس طرح حد فاصل میدان آرامگاه بوعلی تا میدان هگمتانه و اتصال این معابر به بافت بازار و میدان باباطاهر در قالب گذر فرهنگی همدان شناخته شده و از جنب مسجد آیت الله آخوند ملاعلی معصومی همدانی آغاز و به پشت مسجد حاج ابراهیم بیگ و میدان باباطاهر ختم می شود.

وی با اشاره به ظرفیت های تاریخی و گردشگری این محدوده در جذب گردشگران مطرح کرد: عملیات اجرایی گذر فرهنگی همدان شامل پیاده راهسازی، نماسازی و مرمت خانه های تاریخی این محدوده بوده و قرار است فرهنگسرای تاریخ و تمدن با تغییراتی که صورت گرفته به هتل بوتیک تبدیل خواهد شد.

براساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، زارعی درباره اقدامات صورت گرفته در این مکان تصریح کرد: در این مرحله کارشناسان در حال مرمت این بنای تاریخی و فاخر شهر همدان هستند تا در آیندهای نزدیک گردشگران و شهروندان بتوانند از این سرای سنتی بهره مند شوند.

وی درباره جدارهسازی پیاده راه اکباتان بیان کرد: جداره سازی پیاده راه اکباتان نیز در راستای ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان با همکاری شهرداری منطقه ۴ دستور کار قرار گرفته است و با اجرای این طرح علاوه بر زیباسازی و منظر این خیابان شاهد حذف بی نظمی ها و زوائد بصری خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.