بارش برف در استان همدان از عصر شنبه ۲۲ بهمن

0 19

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه جدید بارشی از عصر فردا (شنبه) وارد استان می شود و از روز یکشنبه نیز شدت بارش ها در نقاط مختلف استان را شاهد خواهیم بود.

روح‌الله زاهدی افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری، به تدریج افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده برف پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: میزان رطوبت هوا از عصر فردا شنبه افزایش می‌یابد و برای روز یکشنبه شدت بارش برف در بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد.

زاهدی ادامه داد: در پی فعالیت این سامانه بارشی، میزان دمای هوای بیشتر نقاط استان بین ۲ تا چهار درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان خاطرنشان کرد: برای روز دوشنبه حجم بارش ها کم می‌شود و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این سامانه دوباره فعال می‌شود. وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با چهار درجه سانتیگراد بالای صفر بیشترین و رزن با ۱۶ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

زاهدی اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته صفر درجه سانتی‌گراد و دمای کمینه آن ۱۳ درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.