اجرای ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال برای آبرسانی به روستا‌های استان همدان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اجرای ۲۰۰ کیلومتر خط انتقال برای آبرسانی به روستا‌های استان در طرح «جهاد آبرسانی» خبر داد.

0 1

فرهاد بختیاری‌فر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: سه هزار و ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای قرارداد اول طرح جهاد آبرسانی همدان تخصیص داده شده است.

وی اظهار کرد: احداث مخزن زمینی به تعداد ۱۹ باب و ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مکعب، اجرای خط انتقال به طول ۲۰۰ کیلومتر، اجرای شبکه توزیع به طول ۱۲۰ کیلومتر، حفر چاه به تعداد ۳۷ حلقه و یک دهنه بهسازی چشمه و قنات و احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ از اقدامات انجام شده در راستای آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی استان است.

بختیاری‌فر تصریح کرد: قرارداد اول جهاد آبرسانی در همدان با هدف آبرسانی به ۱۶۰ روستا در نظر گرفته شده و این قرارداد در حال حاضر ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: این قرارداد از پنج اسفندماه ۱۴۰۰ آغاز شده و مدت آن ۳۰ ماه و اعتبار درنظر گرفته شده برای این پروژه‌ها پنج هزار و ۹۰ میلیارد ریال است که بیش از ۱۵۰ هزار نفر را در قالب ۴۵ هزار و ۲۰۰ خانوار، پوشش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان خاطرنشان کرد: عملیات آبرسانی به ۷۰ روستای استان در طرح جهاد آبرسانی با همکاری قرارگاه بسیج سازندگی امام حسن مجتبی (ع) به اتمام رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.