شرکت آمازون قصد دارد ۱۰۰۰۰ کارمند شاغل را اخراج کند.

کاهش‌ها بزرگ‌ترین اقدام در تاریخ خرده‌فروشی آنلاین خواهد بود و از اقدامات مشابه شرکت‌های فناوری از جمله متا و توییتر پیروی می‌کند

0 2

شرکت آمازون قصد دارد از همین هفته حدود ۱۰۰۰۰ نفر را در مشاغل شرکتی و فناوری اخراج کند.

به نقل از گزارشی از نیویورک تایمز؛ این کاهش ها بزرگترین تعدیل نیرو در تاریخ آمازون بعد از کرونا خواهد بود و در حالی رخ می دهد که سایر شرکت های فناوری از جمله متا و توییتر نیز کارگران خود را اخراج می کنند.

طبق گزارش‌ها، کاهش‌های آمازون بر واحد دستگاه‌های این غول تجارت الکترونیک که دارای دستیار صوتی الکسا و همچنین بخش خرده‌فروشی و منابع انسانی آن است، متمرکز خواهد شد. این شرکت بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. تا ۳۱ دسامبر سال گذشته، آمازون حدود ۱,۶۰۸,۰۰۰ کارمند تمام وقت و پاره وقت داشت و این کاهش حدود ۳٪ از کارکنان شرکت آمازون و کمتر از ۱٪ از نیروی کار جهانی آن را نشان می دهد.

جف بزوس بنیانگزار آمازون

بنیانگذار شرکت آمازون، جف بزوس، هشدار داده است که او معتقد است ایالات متحده یا در حال رکود اقتصادی است یا به سمت آن می رود و مردم و شرکت ها باید “دریچه ها را پایین بیاورند”.

روز یکشنبه بزوس به سی‌ان‌ان گفت: «احتمال‌ها می‌گویند اگر در حال حاضر در رکود نباشیم، احتمالاً به زودی در یک رکود خواهیم بود. توصیه من به مردم، خواه آنها صاحبان مشاغل کوچک هستند، این است که کمی ریسک را کنار بگذارند. اگر قصد خرید داشتید، شاید این خرید را کمی کاهش دهید. مقداری پودر خشک در دسترس داشته باشید و کمی صبر کنید.

هفته گذشته، متا پلتفرم مادر فیسبوک اعلام کرد که برای کاهش هزینه ها، بیش از ۱۱۰۰۰ شغل یا ۱۳ درصد از نیروی کار خود را کاهش می دهد. توییتر اعلام کرد که نیمی از ۷۵۰۰ کارمند خود را اخراج می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.