آئین رونمایی از گواهی ثبت نشان جهانی سیر همدان

0 10

به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان، احمد شانیان در آئین رونمایی از گواهی ثبت نشان جهانی سیر همدان خبر از شتابدهی راه اندازی شهرک صنعتی سیر در همدان داد.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان همدان افزود: جهانی شدن سیر همدان آغازی برای توسعه صادرات این محصول راهبردی و اقتصادی در بازارهای بین المللی و ضرورت توسعه زیرساخت‌های صادراتی و برنامه ریزی دقیق و مدون برای آن دانست.

وی ساماندهی مراکز نگهداری و انبارهای سیر را از موارد ضروری خواند و ادامه داد: ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی و فرهنگی مریانج و ثبت جهانی سیر به نام این شهر مسئولیت ما را سنگین تر می‌کند.

ثبت نشان جهانی سیر همدان
همدان قطب تولید سیر با کیفیت بالا در ایران است

مدیرکل صنعت معدن و تجارت همدان با بیان اینکه با حمایت دولت مردمی سیزدهم نشاط در فضای اقتصادی استان شکل گرفته است افزود: این توسعه در بخش‌های صنعت، کشاورزی، معدن و صادرات مشهود است.

وی یادآوری کرد: رشد ۲ برابری صادرات استان از گمرک همدان و بازگشت واحدهای راکد و تعطیل به چرخه تولید حاصل همدلی دولت مردمی سیزدهم با جامعه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است.

در این آئین تعدادی از سرآمدان و بزرگان عرصه تولید و صادرات سیر تجلیل شدند و همچنین از پیگیری خانم شریفی در راستای ثبت جهانی نشان ثبت جهانی قدردانی شد.

سیر همدان به عنوان یک برند خاص در سال ۱۳۹۶ ثبت ملی شد و سرانجام پس از سال ها پیگیری و اعلام رسمی دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی و فکری WIPO در ژنو سوئیس ،۱۸ خردادماه ۱۴۰۲ با شماره آگهی AO-۱۲۷۳ به ثبت جهانی رسید .

سال زارعی ۱۴۰۰، ۴۲ هزار تن سیر خشک در چهار هزار هکتار سطح زیر کشت در استان تولید شده است و هشت هزار و ۳۰۰ تن نیز سیرتر برای مصرف تازه خوری تولید شده است. استان همدان با چهار هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی زیر کشت سیر رتبه نخست تولید سیر خشک را در کشور به خود اختصاص داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.